Урок № 5. 6 клас

05.05.2015 18:22

Урок № 25

Тема.  Множення звичайних дробів

Мета: сформувати уявлення учнів про алгоритм знаходження добут­ку звичайних дробів і розпочати роботу з вироблення вмінь виконувати множення дробів і розв'язувати завдання, що передбачають множення звичайних дробів.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Усні вправи

 

II. Формування нових знань

@ Підхід до викладання питання «Множення дробів» у більшості навчальних посібників є традиційним: через множення десятко­вих дробів. Міркування, на яких ґрунтується викладання ма­теріалу, нескладні і зрозумілі дітям.

Тому, залежно від рівня підготовки учнів, учитель на свій розсуд або організує самостійну роботу учнів за підручником, або близько до тексту підручника викладає навчальний матеріал сам. Мається на увазі випадок множення двох десяткових дробів.

Вважаємо недоцільним розглядати на уроці загальний випадок, бо для більшості учнів цей момент незрозумілий, і взагалі, у шестиклас­ників ще немає потреби у строгих наукових доведеннях гіпотез. Тому фрагмент, про який йдеться, можна віднести до розділу «Для тих, хто хоче знати більше», а для широкого кола учнів буде достатнім розгляну­ти приклад з десятковими дробами.


 
   

@ Типові помилки, яких припускаються учні під час вивчення теми:

а) після вивчення теми «Додавання і віднімання дробових чисел» намагаються дроби зводити до спільного знаменника;

б) намагаються «скорочувати» чисельник і знаменник різних дробів;

в) спочатку виконують множення в чисельнику і знаменнику дробу-добутку, а потім скорочують (часто-густо утруднюючись з пошу­ком НСД чисельника і знаменника дробу, що утворився).

Тому, починаючи вже з цього уроку, слід кожного разу звертати ува­гу учнів на ці моменти.

 Бабенко С. П. Уроки математики. 6 клас / С. П. Бабенко. — X.: Вид. група «Основа», 2006. — 432 с.

 Математика (Мерзляк, Полонський, Якір) 6 клас